Energooszczędne pompy ciepła

Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
27 stycznia 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
27 stycznia 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża systemów grzewczych wciąż rozwija się w energicznym tempie. Powstają innowacyjne energooszczędne technologie, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co dzisiaj może stanowić źródło ogrzewania Doskonałą alternatywą dla standardowych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w nowoczesnym, jak i starym budownictwie, zapewniając mieszkańcom odpowiednie warunki cieplne i spore oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnych typach (w zależności od sposobu odzyskania ciepła) i w rozmaitych propozycjach cenowych (w zależności od zastosowanej techniki). Zazwyczaj producenci zabiegają o to, aby pompy ciepła były użyteczne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej przestrzeni w domu. Spora liczba tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest kolejnym, ważnym atutem. Najważniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła redukuje nakłady na ogrzewanie wnętrza, co jest głównie podawanym powodem, dla którego mnóstwo osób inwestuje w tą technologię.

Jeżeli stawiasz dom, lub planujesz odrestaurować przestarzały system grzewczy, zweryfikuj która pompa ciepła będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Niżej przedstawiamy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sygnalizuje, wykorzystują powietrze zewnętrzne i powietrze wydzielane jako podstawowe źródło energii. Podobnie jak pozostałe urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w ciepło układu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) a także wytworzenia ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne zestawienie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody grzewczej. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez żadnego kłopotu ogrzać mieszkanie o kubaturze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Na dodatek, duża ilość powietrznych pomp ciepła umożliwia także funkcję chłodzenia co pozwala ją stosować przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest ziemia. Te maszyny są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się większą skutecznością niż powietrzne pompy ciepła przy chłodniejszych temperaturach. Największą wydajność mają w wyposażeniu, kiedy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która normalnie ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Wodna pompa ciepła

Kolejną opcją jest wykorzystanie wody jako głównego źródła ciepła. Ten gatunek pompy ciepła wzmacniany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną wydajność energetyczną urządzenia. System hydrologiczny może uzyskać doskonałą wydajność, nawet w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo odmiennych źródeł termicznych reguła pracy pompy ciepła jest wręcz bardzo podobna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła skonstruowana jest źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca dalej w całej instalacji CO. Dobrze jest podkreślić, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Ogromna skuteczność energetyczna jest skutkiem unikalnej struktury. Zainstalowany jest parownik, który przewodzi energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża podgrzany gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten wędruje dalej do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co zostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń centralnego ogrzewania troszczą się nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale również o elegancję konstrukcji. Pompy ciepła nie są zbyt duże i bezproblemowo dostosowują się do mieszkań o nietypowej kubaturze. Mogą być zarządzane zdalnie przy użyciu praktycznej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w przeróżnego typu opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb automatyczny, co wzmacnia komfort obsługi. Ponadto mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą nowoczesnych pomp ciepła zwiększających skuteczność energetyczną Twojego domu. Proponujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, jak i instalację kompleksowych układów grzewczych. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Komentarze są wyłączone.